Avangard u Omsku srušio SKA za prvo mesto

KHL 4. feb 201919:58 > 20:06
KHL
SK

U derbiju kola Kontinentalne hokejaške lige hokejaši Avangarda iz Omska su na svom ledu u Balašihi, predgrađu Moskve savladali jednog od najvećeg favorita za osvajanje trofeja "Jurij Gagarin" ekipu SKA iz Sankt Peterburga rezultatom 2:0.

Iako utakmica nije bila previše kvalitetna, domaći su došli u vođstvo u 17. minut 17. golom Sergeja Širokova, nekadašnjeg hokejaša SKA.

Hokejaši SKA su tokom utakmice imali dva velika peha i ostali su bez dvojice veoma značajnih hokejaša beka Dinara Hafizulina i napadača Alekseja Bivolceva, koji su nastradali u sudarima sa protivničkim igračima.

Povezano

Hafizulin je nastradao u direktnom okršaju sa bekom Avangarda Nikitom Pivcakinom, koji je zaradio pet minuta kazne, plus disciplinsku kaznu igre, što znači da je bio isključen do kraja utakmice. To kao da je uticalo na hokejaše SKA da igraju ispod svog nivoa, a domaćin je to iskoristio u drugoj trećini, u 33. minutu, u pauer-plej situaciji – strelac je bio Tejlor Bek.

To je ujedno bio i konačan rezultat tog meča, kojim je ekipa Avangarda, ne samo osvojila dva nova boda, nego se i izjednačila na poziciji broj 1 Čerišev divizije, sa ekipom Barisa.

U utorak se sastaju AK Bars i Torpedo, a tu utakmicu možete pratiti na Sport klubu 4, od 17 časova.

U ostalim mečevima igranim u ponedeljak Sibir je slavio protiv Kunluna 3:2, Baris je bio bolji od Salavata 3:2, Jokerit je nadigrao Traktor sa 1:0, Magnitogorsk je trijumfovao protiv Jekaterinburga 3:2, dok je CSKA u Minsku nadigrao Dinamo sa 3:0. Vladivostok je bio bolji od Podolska 4:0.