KHL: Baris nadigrao Kunlun za drugo mesto

KHL 14. feb. 201917:14 > 17:17
KHL
SK

Hokejaši Barisa pobedom protiv Kunlun Red Stara 3:2 obezbedili su drugo mesto Istočne konferencije uoči plej-ofa.

Izabranici Andreja Skabelke napravili su sjajan rezultat, s obzirom na to da su u prelaznom periodu između dve sezone ostali bez dvojice najboljih igrača Lindena Veja i Najdžela Dousa, pa će sada biti u prilici da se bore i za ulazak u veliko finale Kontinentalne hokejaške lige.

Može se reći da su utakmicu protiv Kunluna rutinski odradili, dobro su dozirali tempo igre, odigrali najbolje kada je to bilo najvažnije i po ko zna koji put potvrdili da su najveće iznenađenje ovogodišnjeg šampionata.

Posle nešto lošijeg početka meča, jer nije bilo prilika u prvih desetak minuta, domaći sastav iskoristio je prvu kakvu-takvu šansu.

Nakon akcije Darena Dica pak se odbio do Pavela Akolzina, koji je sa nekoliko metara pogodio mrežu nemoćnog Lazušina.

Početkom drugog perioda domaći su podigli nivo igre i u narednih desetak minuta samleli svog protivnika. Prvo su video sudije opravdano poništile pogodak Brendona Bočenskog, ali je koji minut kasnije posle udarca Blejkera sa plave linije, Roman Starčenko je sjajno reagovao i prosledio pak u nebranjeni deo mreže. Usledio je deo meča u kome su obe ekipe propustile po nekoliko šansi sa igračem više, a onda smo u trećem periodu gledali ubedljivo najbolji hokej, za koji su zaslužne obe ekipe.

Domaći tim poveo je sa 3:0 u situaciji sa igračem manje, kada je nakon greške Vileja Lajunena, Pavel Akolzin postigao svoj drugi gol na meču.

Već u sledećem napadu gosti su iskoristi prednost igrača više i smanjili na 3:1 golom Džastina Fontejna.

Imali su hokejaši Kunluna mnogo prilika da tu prednost smanje, u finišu su čak igrali i sa dvojicom igrača više na ledu, ali je svoj gol sjajno čuvao Šveđanin Henrik Karlson.

U ostalim mečevima Amur je nadigrao Avangard iz Omska sa 3:2, dok je Vladivostok bio bolji od Salavata sa 3:0.

U petak, od 17 časova i 30 minuta pratimo duel između SKA i Jokerita.