Jokerit (konačno) bolji od Dinama

KHL 1. mar 201921:02 > 21:04
Jamie Squire, Getty Images Sport

Hokejaši Jokerita pobedom u Moskvi smanjili su prednost Dinama u prvoj rundi plej ofa Zapadne konferencije. Dinamo sada vodi sa 2:1 u seriji, a zanimljivo je da su gosti prekinuli niz od čak 13 uzastupnih poraza protiv velikog rivala. Naredni meč igra se u Moskvi.

U prvoj trećini viđena je ravnopravna borba a dominirale su obdrane na čelu sa golmanima Bočarovim i Kalninšom. Naravno, gosti su buili agresivniji jer su u Moskvu doputivali sa dva poraza na svom ledu pa im je pobeda bila neophodna kako bi sačuvali kakve takve šanse za plasman u drugo kolo plej ofa Zapadne konferencije. Najbolju priliku Jokerit je imao preko Sakarija Maninena u finišu perioda kada je Bočarov dobro intervenisao.

Druga trećina bila je najbolja u meču. Viđena su tri gola i još nekoliko prilika sa obe strane. Poveo je domaćin nakon kontre i odlične realizacije Vladimira Brjukvina. Nekoliko minuta kasnije veliku grešku napravio je domaći bek Čajkovski, a priliku nije propustuio da iskoristi Peka Jormaka. U finišu perioda Jokerit je imao igrača više, ali je gol postigao Dinamo. U sjajnoj kontri, Ivan Igumnov se sjajno snašao i majstorski pogodio mrežu za 2:1.

U trećem periodu činilo se da Dinamo kontroliše meč, sve je mirisalo na novu pobedu ali tako nije mislio Sami Lepisto koji je 4 minuta pre kraja sjajno gađao sa plave linije, pak je zakačio Maninena i završio u mreži Dinama. Tako je meč ušao u produžetke.

Jokerit je do trijumfa došao u perom minutu produžetka. Gotobv je neveraovatno da je odlučujući pogodak Maninena gotovo preslikana akcija iz finiša trećeg peridoa kada su gosti uveli meč u produžetak. Ponovo je sa plave linije šutirao Lepisto, a Sakarij Maninen je ispred gola promenio pravac pločice i prosledio je u mrežu.

U ostalim mečevima, Salavat Julajev je savladao Metalurg sa 5:1 i poveo sa 2:1 u seriji, dok je Avangard i treći put bio bolji od šampiona Ak Barsa, ovog puta u Kazanju sa 4:1. Sada je u seriji 3:0. Soči je na svom ledu posle produžetka savladao Lokomotivu sa 3:2 i smanjio prednost u seriji na 2:1.