KHL: SKA posle šoka izjednačio na 2:2, CSKA ide dalje

KHL 4. mar 201921:28 > 21:30
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Hokejaši SKA posle produžetka i drugi put pobedili su Spartak u Moskvi 5:4 i rezultat u četvrtfinalu plej-ofa Zapadne konferencije NHL šampionata izjednačili na 2:2.

SKA je dominuirao u prvoj trećini, imao je mnogo više pokušaja ka golu inače sjajnog Hudočeka i delovao je da su potpuno fokusirani i spremni da nadoknade veliki deficit koji su neočekivano imali posle dva loša meča u sankt Peterburgu.

U dobroj igri gostiju nedostajali su samo golovi, a bilo je evidentno da Spartak ne može da parira ni u taktičkom, ni u fizičkom smislu. Posle nekoliko propuštenih prilika, SKA je poveo u 26 minutu nakon velike greške gomana Hudačeka, dobre asistencije Koskirante i realzicaije Naila Jakupova.

Mogli su gosti i da dupliraju prednost u ovoj fazi meča, ali su ponovo ispoljili neefikasnost i na pauzu otišli sa samo golom prednosti.

I treći period utakmice počeo je dobro po goste. Jakupov je zaradio igrača više, a u situaciji „5 na 4“ sjajni bek Tokranov pocepao je mrežu Spartaka za 2:0. Verovalo se tada da će favorizovani gosti upisati sigurnu pobedu i izjednačiti u seriji na 2:2, a onda su doživeli nokaut za samo 20 sekundi.

Prvo je Dacjuk isključen nakon neopreznog starta, a sa igračem više Kulik je odlično šutirao sa plave linije i smanjio na 1:2. Samo što se krenulo sa centra domaći su došli do paka, ušli u napadačku trećinu, Lisin je snažno šutirao i pogodio mrežu iznad ramena golmana Helberga.

Do kraja regularnog dela bilo je šansi sa obe, ali je utakmica otišla u produžetak.

Moćni sastav SKA uspeo je u produžetku da prebrodi krizu nakon dva primljena gola u finišu regularnog dela i u 6. minutu dođe do gola kojim su izjednačili u seriji. Strelac je bio Runbland, sudije su kasnije tri, četiri minuta gledali snimak nakon što je domaći trener signalizirao da se Karpov nalazio u ofsajd poziciji. Linijske sudije odlučile su da je gol regularan, pa je SKA nakon dva poraza na svom ledu uspeo da vrati dva brejka u Moskvi.

U ostalim utakmicama, Avtomoblist je savladao Traktor u Čelebibnsku 4:3 i sa ukupnih 4:0 obezbedio plasman u durgu rundu plej-ofa, CSKA iz Moskve je sa 3:1 savladao Vitjaz i takođe sa 4:0 prošao u sledeći krug doigravanja na Zapadu, dok je na Istoku Torpedo posle produžetka bio bolji od Baris Astane 5:4 za izjednačenje u seriji 2:2.