KHL: SKA prvi do pobede na domaćem ledu

KHL 6. mar 201921:37 > 21:39
KHL
SK

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga savladali su moskovski Spartak rezultatom 2:1 u petoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi i tako poveli sa 3-2 u seriji.

SKA je prvi tim koji je u toj seriji slavio na domaćem terenu, ali mu je Spartak i te kako otežao posao, pre nego što je primio dva gola u poslednjem periodu.

Posle prve trećine bez golova, Moskovljani su poveli poreko Antona Zlobina, a odgovor domaćeg tima čekao se do 49. minuta utakmice. Maksim Karpov je doneo izjednačenje ekipi iz Sankt Peterburga, da bi potpuni preokret potvrdio David Rundblad šest i po minuta kasnije.

Na ‚Istoku‘, Baris je poveo 3-2 u seriji protiv Torpeda, pošto je pobedio tim iz Nižnjeg Novgoroda sa 3:1. Ekipa iz Astane je trijumf obezbedila već posle 25 minuta, pošto je tada već vodila 1:0 zahvaljujući golovima koje su postigli Metju Fretin, Brendon Bočenski i Andre Peterson. Poraz Torpeda samo je ublažio Robert Sabolič.

Naredne utakmice u obe serije igraju se u petak, a na Sport Klubu 1 u četvrtak od 15 časova možete da pratite šestu utakmicu serije između Salavat Julajeva i Metalurga iz Magnitogorska.