Sorokin blistao i pogurao CSKA do 1:0 u finalu Zapada

KHL 28. mar 201920:12 > 20:17
Oleg Nikishin/Getty Images

Moskovski „Armejci“ su protiv velikog rivala došli do osmog uzastopnog trijumfa, ali sigurno i najteže izvojevanog jer su veći deo utakmice bili u poređenom položaju i praktično ih je poraza spaskio odlični golman Ilja Sorokin.

O tome koliko je gost bio bolji na ovom meču najbolje svedoči i broj udaraca u okvir gola od 37:12 u korist čete trenera Ilje Vorobjeva. Gostujući stručnjak pripremio je i dobru taktiku, odabrao i igrače koji su mogli da pariraju snažnoj kontakt-igri moskovskog tima, ali im je za bolji rezultat nedostajala veća koncentracija u napadačkoj igri.

Gostima nije pomogla ni činjenica da su čak pet puta imali igrača više na ledu, a čak u tri navrata polgađali su i okvir gola. A sve je tako dobro počelo za SKA, koji je u 15. minutu poveo pogotkom sve boljeg beka Dinara Hafizulina, koji je sa plave linije pogodio donji desni ugao.

I u nastavku prvog perioda SKA je bio bolji rival, ali su tada bekovi napravili grešku u situaciji četiri-na-četiri, ostavili ogroman prostor iz svojih leđa, pa iskusnom Aleksandru Popovu nije bilo teško da pogodi mrežu Magnusa Helberga.

Kao i u ranijim duelima istih rivala ponovo je presudila druga trećina. Istina, SKA je ovoga puta bio bolji rival, ali su domaći iz jedne od retkih situacija pred golom protivnika uspeli da dođu do gola. Igrao se 28. minut kada je Kaprizov asistirao, a Mihail Grigorenko pogodio gornji levi ugao za vođstvo od 2:1.

Sporan momenat viđen je u 34. minutu, kada su sudije, utisak je neopravdano, poništile pogodak gostujućeg napadača Jevgenija Ketova. U trećem periodu igralo se samo na gol Ilje Sorokine, kojeg su spasavale prečka i stativa, a gosti u finišu utakmice nisu uspeli da iskoriste ni prednost od dva igrača više. Disciplinovani sastav CSKA se odbranio, poveo u seriji sa 1:0, a biće domaćin i u narednoj utakmci koja se igra u subotu u Moskvi.

U petak od 17.30 na Sport klubu možete gledati prvu utakmicu finala Istočne konferencije između Avangarda i Salavat Julajeva.