SKA posle drame izborio majstoricu

KHL 7. apr 201918:44 > 18:51
Ronald Martinez/Getty Images

Hokejaši SKA pobedom protiv CSKA rezultatom 3:2 izborili su majstoricu u finalu Zapadne konferencije KHL.

Nakon poraza u Moskvi od pre dva dana, trener domaćih Ilja Vorobjov, napravio je dve izmene u timu, ukazao poverenje iskusnom Pavelu Dacjuku i beku Zubarjevu, što je očigledno bila odluka koja je donela dodatni kvalitet domaćem sastavu, koji je dominirao u prvih 30 minuta hokeja.

SKA je od prvog trenutka zaigrao ofanzivno, saterao u trećinu protivnika, a do prvog gola došli su nakon fenomenalne akcije Naila Jakupova i Maksima Karpova. Mrežu gostiju pogodio je Jakupov, inače nekada prvi pik na draftu u NHL. Do kraja prve trećine bio je i jedan sporan detalj, kada su video sudije poništile možda i regularan gol gostujućeg napadača Lindena Veja.

Da je izuzetno raspoložen za igru Jakupov je pokazao na početku druge trećine, kada je prosledio pak u praznu mrežu, nakon odličnog udarca Patrika Herslija. Nakon toga domaćin je mogao da uvede meč u mirnu završnicu, ali je veliku šansu propustio Dinar Hafizulin.

Jedini kritičan period u meču SKA je imao od 30. do 40. minuta. Baš taj period je mogao da bude poguban za sudbinu SKA u ovom šampionatu.

Sve je počelo neverovatnim golom Meta Robinsona kada je šutirao bekhendom iz mrtvog ugla, a pak se na volšeban način našao u mreži uspavanog Šestjorkina. Koji minut kasnije SKA je dobio kaznu zbog šest igrača na ledu, a Met Robinson je iz pauer-pleja uspeo da izjednači na 2-2. Do kraja trećine gosti su moglu i do potpunog preokreta. Golman SKA se nalazio u pravoj rafalnoj paljbi, ali su nekako domaći igrači uspeli da očuvaju postojeći rezultat.

U pauzi izmedju dve trećine, domaćini su uspeli da se ponovo koncentrišu, zaigraju bolje i na kraju dođu do pobede. Čovek odluke, kao i u dva porethodna duela u Sankt Peterburgu, bio je fenomenalni Nikita Gusev. Ruski reprezentativac postigao je gol u situaciji sa igračem više za konačnih 3-2. istina, trener gostiju Nikitin zatražio je čelendž. Sudije su punih 10 minuta proveravale video snimak i na kraju priznale pogodak.

Gosti su u finišu zaigrali bez golmana. Imali su dva puta hokejaša više, ali se na kraju SKA odbranio i zakazao majstoricu u utorak od 18:30.

U ponedeljak od 16 časova na Sport klubu 3 možete pratiti šestu utakmicu finala Istične konferencije, između Salavat Julajeva i Avangarda. Avangard vodi u seriji 3-2.