KHL: Nastavlja se sjajan start sezone za Rigu

KHL 4. sep 201921:34 > 21:38
KHL
SK

Hokejaši Dinama iz Rige posle dva kola u KHL imaju maksmimalan učinak, a nakon favorizovanog Spartaka iz Moskve uspeli su da savladaju i Torpedo iz Nižnjeg Novgoroda rezultatom 3:0.

Oba rivala ušla su u sezonu sa brojnim pojačanjima, s tim što se verovalo da gosti iz Rusije imaju kvalitetniji roster, pa su u duelu ušli sa epitetom blagog favorita. Međutim, Dinamo je svih 60 minuta bio kolio drastično kvalitetniji rival, organizovan, disciplinovan i očigledno sa velikom željom da pred svojom publikom pruži maksimum.

Ovo je definitivno najbolji start letonske ekipe otkako učestvuje u KHL, pa već sada moćemo da konstatujemo da imaju i najbolju šansu da se domognu i plej-ofa Zapada.

U prvoj trećini nije bilo golova, iako su domaći imali više prilika i provodili više vremena na protivničkoj trećini.

Do vodećeg gola Dinamo je došao u 33. minutu, posle fantastične akcije u situaciji sa igračem više. Pak je besprekorno išao od Džerinsa ka Berglundu i strelcu MekMilanu, inače bivšem hokejašu Medveščaka. U 38. minutu Dinamo je povisio na 2:0 golom Alisauskasa, nakon što je skrenuo pak posle udarca Daržinsa.

Letonski tim je dominirao i trečem periodu, a tačku na utakmicu stavio je još jednom Mekmilan posle asistencije Redlihsa. Do kraja meča gosti su pokušali sa veštačkim ‚pauer-plejom‘, igralo se puna tri minuta šest na pet, ali je golman Gudlevskis upisao prvi šat-aut u sezoni.