Dinamu derbi Moskve, i Avtomobilist bez poraza

KHL 6. sep 201921:34 > 21:37
Print screen/SK

U petak je u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrano sedam mečeva. Nakon nekomplatnog trećeg kola za poraz u novoj sezoni ne znaju Avtomobilist i Dinamo iz Moskve.

Do treće pobede u sezoni hokejaši Avtomobilista došli su na svom ledu u Jekaterinburgu protiv SKA iz Sankt Peterburga protiv koga su slavili 5:2.

Nije bilo golova u prvoj trećini, ali smo na obe strane, kao rezultat prilično agresivne igre, na obe strane videli po dva isključenja.

Sekston je u drugom minutu druge doenice imao priliku da donese prednost Avtomobilistu, ali je promašio penal. Domaćin do vođstva ipak dolazi u sedmom minutu preko Mačeka. Igrao se 15. minut kada je Ketov izjednačio u situaciji kada je SKA imao igrača manje.

Do kraja deonice Mozer i Obidin su doneli veliku prednost domaćima koji su lagodno mogli da uđu u poslednju trećinu.

Smanjio je Zub na 3:2 u osmom minutu treće deonice, ali su usledili odgovori Vasiljevskog u situaciji sa igračem više i Mačeka na prazan gol na oko pola minuta do kraja meča.

Avtomobilist ima tri pobede i prvi je na Istoku dok je za SKA nakon dve pobede ovo prvi poraz u sezoni.

U moskovskom derbiju Dinamo je slavio protiv Spartaka 3:2 nakon produžetka i tako ostao neporažen u novoj sezoni.

Dinamičan, pun preokrata duel odigrala su dva tima. Rilov je sredinom prve deonice doneo prednost Spartaku, ali je u 17. minutu Hitanen iskoristio pauer plej sitiaciju i doneo domaćima izjednačenje.

Dinamo je poveo u 14. minutu treće trećine preko Čajkovskog, ali manje od dva minuta je bilo potrebno Harsliju da izjednači.

Hitinen je bio heroj Dinama i nakon minut i po igre u produžetku rešio je meč.