KHL: SKA slavio u derbiju protiv Salavat Julajeva

KHL 26. sep 201921:09 > 21:09
SKA
SK

Hokejaši SKA u derbi meču KHL savladali su ekipu Salavat Julajeva 4:1 i prekinuli niz od dva poraza.

Domaći igrači sjajno su počeli utakmicu i poveli već u 18. sekundi. Akciju Tkačova i Plotnikova efektnim golom krunisao je upravo Vladimir Tkačov koji je tokom letnje pauze u jednom trejdu upravo iz Salavat Julajeva prešao u SKA.

Do kraja trećine, obe ekipe imale su po dve situacije sa igračem više, ali meč nije imao očekivan tempo.

Igra se ubrzala od drugog perioda, a publika je imala priliku da uživa do kraja utakmice u lepim akcijama pred oba gola.

Salavat je izjednačio u 24. minutu, nakon fenomenalne asistencije LInusa Omarka i još bolje reakcije pred golom strelca Temua Hartikainena.

Verovatno i odlučujući detalj na meču odigrao se u 38. minutu. Gostujući bek Kadejkin poigravao se pred svojim golom, pločicu mu je ukrao Sergej Plotnikov i majstorski pogodio bliži ugao nemoćnog golmana Mecole.

Salavat je zaigrao agresivnije u trećem periodu, imali su dve prilike sa igračem više, ali je odlično branio mladi Melničuk.

Kada su se gosti ispucali SKA je sa još dva gola potvrdio pobedu.

Prvi je postigao Nail Jakupov posle sjajne asistencije Jonasa Kempainena, dojučerašnjeg hokejaša Salavata, da bi konačnih 4:1 postavio Jevgenij Ketov u 58. minutu u situaciji kada je mreža SKA bila prazna, a iskusnom napadaču nije bilo teško da iskoristi asistenciju Jorija Lehtere.

U ostalim mečevima Admiral je savladao Amur sa 2:1, Severstal je bio bolji od Dinama iz Minska sa 3:2, Red Star je pobedio Neftehimik sa 4:3, Dinamo iz Moskve je slavio protiv Sočija 4:3, a Spartak iz Moskve protiv Avtomobilista sa 1:0.