Jokeritu slavlje u Moskvi, SKA lako u Rigi

KHL 30. sep 201921:23 > 21:35
KHL
SK

Izuzetno zanimljivo bilo je u derbiju zapadne konferencije KHL šampionata, između moskovskog Dinama i finskog Jokerita. Meč je ušao u produžetak, posle kojeg su slavili gosti 2:1.

Gol odluke, posle svega 110 sekundi u produžetku, bio je Hapala, koji je realizovao situaciju sa igračem više. Asistent mu je bio Amerikanac Brajan O’Nil, koji je postigao vodeći gol 31 sekund pre kraja prve četvrtine. Izjednačenje je doneo Peterson šest minuta pre kraja predviđenih 60 minuta, čime je izborio produžetak i na kraju samo jedan bod. Dinamo je i dalje u prednosti u odnosu na finski tim. Nalazi se na petom mestu Zapada sa 14 bodova, tri više od sedmoplasiranog Jokerita.

Jedan od glavnih favorita za tron SKA bio je uspešan u Rigi, pošto je savladao domaći Dinamo 3:0. Golove su postigli Zub, Diblenko i Ketov. Ovom pobedom Armejci iz Sankt Peterburga su drugi na Zapadu sa 19 bodova, jednim manje od Vitjaza, ali uz dve utakmice više.

Ostali rezultati: Amur – Sibir 3:2, Baris – Kunlun 2:5, Bars – Naftan 3:2, Avangard – Metalurg 3:2.