KHL: CSKA ubedljiv u moskovskom derbiju

KHL 1. okt 201922:40 > 22:45
Harry How/Getty Images

Hokejaši CSKA savladali su Spartak u moskovskom derbiju rezultatom 9:3 u jednoj od utakmica koje su obeležile dan u KHL.

Zahvaljujući tom trijumfu, ‚Armejci‘ su se vratili na čelo tabele, sa bodom prednosti u odnosu na Vitjaza. Junak trijumfa CSKA bio je Kiril Kaprizov, koji je drugi put u sezoni postigao het-trik, i to sva tri pogotka u trećem periodu.

U tom duelu, pobedničkom timu je bilo potrebno 37 šuteva za devet golova, a Spartak je bio taj koji je poveo preko Dmitrija Višnjevskog u osmom minutu. Brzo je usledila reakcija CSKA, pošto je Linden Vej izjednačio samo 12 ssekundi kasnije, a utakmica je bila neizvesna do polovine, kada se sve promenilo. CSKA je postigao dva gola u poslednja dva minuta druge trećine i tako poveo 6:2, a ispostavilo se da Spartak nema odgovor na to.

Najneizvesnija utakmica viđena je u Minsku, gde je domaći Dinamo pobedio Soči posle produžetka 2:1. Pobedonosni pogodak postigao je Kreg Vudkroft, koji je tako prekinuo niz od tri poraza svog tima, dok je Dinamo ujedno Sočiju naneo četvrti poraz zaredom. Tim iz Minska se tako ujedno osvetio svom rivalu za poraz od pre nekoliko nedelja, kada je u Sočiju bilo 5:4 za domaći tim. U regularnom delu utakmice, Temu Pulkinen je doveo Dinamo u vođstvo u 22. minutu, dok je Sergej Šmeljov izjednačio na početku trećeg perioda.

U preostale dve utakmice koje su odigrane u utorak, Avtomobilist je savladao Lokomotivu iz Jaroslavlja 4:1, dok je Salavat Julajev bio bolji od Nižnjeg Novgoroda 5:1.