KHL: Vitjaz 'torpedovan' iz Nižnjeg Novgoroda

KHL 9. okt 201921:18 > 21:20
KHL
SK

Hokejaši Torpeda savladali su Vitjaz u derbiju dana u KHL rezultatom 4:2 u Nižnjem Novgorodu.

Domaći tim je do trijumfa došao posle preokreta, pošto je Vitjaz stigao do početnog vođstva na utakmici golom Ivana Laričeva u četvrtom minutu. Tim iz Nižnjeg Novgoroda je do izjednačenja stigao preko Kvintona Haudena u drugom periodu, ali su vrlo brzo gosti ponovo poveli pogotkom Peke Jormake.

Do kraja druge četvrtine Torpedo je ponovo izjednačio preko Damira Žafjarova, a bodove je obezbedio preuzevši kontrolu u poslednjih 20 minuta i golovima Mihaila Orlova i Mihaila Varnakova.

Torpedo sada na četvrtom mestu Zapadne konferencije ima 20 bodova, dok je Vitjaz na poziciji ispred sa pet bodova više.

Veliko iznenađenje napravio je Severstal pobedom nad moskovskim Spartakom 3:2. Tim iz Čerepoveca je trijumf obezbedio do polovine poslednjeg perioda, pošto je tada vodio 3:0 golovima Sergeja Monahova, Vladislava Provolneva i Germana Gračjova. Gosti su u poslednjih nekoliko minuta uspeli da unesu neizvesnost u meč, ali su samo ublažili poraz Artjoma Fjodorova i Jakoba Rjlova.

Severstal drži deveto mesto na ‚Zapadu‘ sa 15 bodova, dok je Spartak na šestoj poziciji sa 17.

U ostalim utakmicama, Kunlun je savladao Neftehimik 2:1, istim rezultatom Baris je bio bolji od Salavat Julajeva, Traktor je pobedio Dinamo iz Moskve 3:2, dok je u duelu dva Dinama onaj iz Rige je trijumfovao protiv tima iz Minska 3:2.