SKA tek posle penala bolji od Severstala

KHL 28. okt 201919:46 > 19:50
Privatna arhiva

Tri meča odigrana su u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi u ponedeljak, a najzanimljivije je bilo u duelu SKA i Severstala koji je rešen nakon penala.

Hokejaši SKA savladali Severstal rezultatom 2:1 u Čeropovecu i prekinuli seriju od četiri uzastupna poraza.

U prvoj trećini je interesantnije bilo na tribinama jer su domaći navijači pozdravili nekadašnju zvezdu Dimitrija Kagarlickog koji od ove sezone brani boje SKA iz Sankt Peterburga.

Ostaće upamćeno da u prvih 20 minuta domaći tim nije uputio nijedan udarac ka golu Helberga, što je neslavan rekord nezabeležen u KHL.

Sa druge strane, gosti su u Čerepovec stigli sa četiri vezana poraza, sa nekoliko novih igrača i bilo je evidentno da stvari ne funkcionišu dobro.

U drugoj trećini, Severstal se okuražio, češće su domaći posećivali napadačku zonu ali su pred kraj perioda ipak kapitulirali. Finski napadač Jonas Kempainen postigao je svoj prvi gol u sezoni nakon udarca sa plave llinije.

Najbolji hokej gledali smo u trećem periodu. Bolju igru domaćin je krunisao u 55. minutu kada je Jegor Morozov postigao pogodak za izjednačenje i tako uveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 5 minuta nije bilo golova pa su pobednika odlučili penali. Presudila je šesta serija u kojoj je pobedu favorizovanim gostima doneo Vladimir Tkačov.

U preostala dva meča, AK Bars je na svom ledu slavio protiv Amura 3:1, a Neftehimik je u Nižnjekamsku nadigrao Admiral 4:3.