KHL: SKA preokrenuo i nastavio poteru za CSKA

KHL 25. nov. 201920:18 > 20:21
SK

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga na svom delu pobedili su ekipu Kunluna rezultatom 4:1 i nastavili poteru za moskovskim CSKA, liderom Zapadne konferencije KHL šampionata.

SKA je zabeležio šesti uzastopni trijumfa, a nije ih omelo ni brzo vođstvo gostiju. Naime, Fo je već posle 79 sekundi doneo prednost Kunlunu, a posle prve trećine rezultate je bio 1:1 zahvaljujući pogotku Zuba samo minut i po kasnije.

Domaći tim je meč prelomio u drugom periodu, kada su Burdasov i Marčenko u razmaku od samo 29 sekundi svojoj ekipi doneli velika dva gola viška – 3:1. Konačan rezulatat postavio je Kempainen u 49. minutu.

SKA ima 42 boda, jedan manje od CSKA, koji u poslednje vreme igra izuzetno slabo, dok je Kunlun deseti na Istoku sa 31 bodom.

U preostala dva meča odigrana u ponedeljak Avangard je bio ubedljiv pred svojim navijačima protiv Podolska 3:0, dok je Spartak u Moskvi savladao Nižnjekamsk 1:0 pogotkom Hanzla već u 3. minutu.