Starkov srušio Bars, debakl Jokerita

KHL 29. nov. 201921:50 > 22:03
KHL
SK

Vodeća ekipa KHL karavana AK Bars poražen je kod kuće od Sočija 1:0. Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredio je i Jokerit pošto je ubedljivo kod kuće poražen od Sibira.

Jedini gol za Soči protiv jednog od glavnih favorita za titulu bio je Stepan Starkov u 52. minutu. Ekipa iz Kazanja i dalje je vodeća u karavanu, samim tim i na Istoku sa 51 bodom, šest više od Avangarda, dok je Soči deveti na Zapadu sa devet.

Još neprijatniji utisak ostavio je Jokerit na svom ledu. Poražen je ubedljivo od Sibira 4:1, iako je domaćin golom O’Nila vodila od osomog minuta i to sa igračem manje. Samo 17 sekundi kasnije Pustinen je ipak iskoristio situaciju sa igračem više i doneo izjednačenje. Od druge trećine krenula je serija ekipe iz Novosibirska. Korotkov je doneo preokret, dok je poslednja dva gola postigao Ruohoma. Jokerit je osmi na Zapadu sa 37 bodova, dok je Sibir sedmi na Istoku sa 35.

Ostali rezultati: Torpedo – Dinamo Moskva 1:2, Lokomotiva Jaroslavlj – Dinamo Minsk 6:3.