KHL 18. dec 201919:29 > 19:42
KHL
SK

Odigrana su tri meča dana u KHL šampionatu, a pobede su ostvarili Baris, Kunlun i Soči.

Posle prvih 20 minuta u Nižnjem bilo je 0:0. A onda, na samom početku druge trećine Najt je konačno zatresao mrežu. Međutim, ni tada se nije nazirao ubedljiv poraz Torpeda. Ali jeste na početku poslednjih 20 minuta. U šestom minutu završnog perioda Petjuhov je duplirao prednost, a samo minut i po kasnije Ševčenko donosi ubedljivih 3:0. Konačnih 4:0 postavlja drugim golom Najt. Ovom pobedom Baris je treći na Istoku sa 48 bodova, samo dva manje od vicešampiona Avangard. Torpedo je i dalje osmi na Zapadu sa 42 boda, šest više od Sočija.

Došao je Soči do pobede. I to bez preterano muke. Slavio je u gostima protiv Dinama u Minsku 5:2. Briljirao je dvostruki strelac Rahimulin, a dva gola još je postigao Stromval, dok se jednom u strelce upisao Tomlin. U poslednjem meču dana Kunlun je savladao Amur 6:3. Ovom pobedom Kunlun je nastavio poteru za liderom Černišev divizije Avangardom, pošto ima samo pet bodova manje.