Jokerit ubeljiv protiv SKA na svom ledu

KHL 3. jan 202020:05 > 20:07
Jamie Squire, Getty Images Sport

U derbiju Zapadne konferencije Kontinentalne hokejaške lige, hokejaši Jokerita naneli su najubedljiviji poraz favorizovanom timu SKA iz Sankt Peterburga i slavili 6:0.

Interesantno je da su gostjući hokejaši bolje otvorili utakmicu iako su u Helsinki stigli prilično oslabljeni.

U prvih 12 minuta imali su nekoliko izuzetnih priklika, ali je na golu Jokerita blistao Leotinac Janis Kalmins.

Najavu bolje igre Finci su pokazali u završnici prve trećine kada su se oslobodili pritiska i zaigrali ofanzivnije i stavili na ozbiljne muke Alekseja Melničuka.

Malo je ko očekivao da će Jokerit odigrati tako kvalitetno i efikasno drugi period meča. Sve im je polazilo od ruke, a kanonadu je najavio Brajan O’Nil u 25. minutu.

Samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio je danski centar Peter Egin posle odlične akcije Stiva Mozisa. Već u sledećoj akciji domaćin je postgao i sledeći pogodak, verovatno i najlepši na utakmici, a delo je upravo Stiva Mozisa posle odlične solo akcije.

U završnici trećine, SKA je zaradio dva isključena, a raspoloženi domaćin to je krunuisao sa još dva gola. U strelce su se upisali Peter Regin i Miko Lehtonen.

U trećem periodu gledao se objektavno najslabiji kvaklitet hokeja. Oba rivala su čuvala snagu za naredne duele, a publika je pozdravila još jedan pogodakj Jokerita, i to Aleksa Granta u 56. minutu nakon još jedne asistencije Stiva Mozesa.

Meč je obeležila i jedna prosidba sredinom utakmice kada je jedan navijač Jokerita uručio je prsten svojoj izabranici koja je očigledno pristala da mu bude supruga.

U nedelju od 15:30 na Novoj S možete gledati moskovski derbi između Spartaka i Dinama.