Spartak prekinuo niz od tri poraza

KHL 7. jan 202017:47 > 17:53
Bruce Bennett, Getty Images Sport

U utorak je na programu bilo sedam mečeva u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, a u derbiju dana hokejaši Spartaka i treći put ove sezone savladali su velikog rivala ekipu SKA iz Sankt Peterburga. Ovoga puta rezultat je bio 3:2.

Trener Spartaka Oleg Znaruk se izgleda specijalizovao za utakmice protiv bivšeg kluba sa kojim je pre dve sezone osvojio Gagarinov trofej, pa je i ovoga puta slavio u okršaju sa nekadašnjim saradnikom, a sadašnjim selektorom Rusije Aleksejem Kudaševim.

Domaći tim je do prednosti došao u 10 minutu u situaciji sa igračem više, kada je nakon udarca Dimitrija Višnjeckog, pojačanje iz Traktora Fjodor Malikin skrenuo putanju paku i smestio je iza leđa golmana Magnusa Helberga.

Gosti su uzvratili u 17. minutu preko sve efikasnijeg Andreja Kuzmenka, kome je asistitao pojačanje iz Viteza, Miro Otonen. Bolju igru Spartak je krunisao u poslednjim momentima prve trećine kada je Karšums uposlio Ilju Zubova, a ovaj nakon sjajnog prodora savladao nemoćnog Helberga

Od tog trenutka SKA je imao veću kontrolu pločice, više igrao u napadačkoj zoni, ali nije uspevao da pronađe rešenje za dobru pozicionu igru protivnika i odličnog golmana Julijusa Hudečeka. Sa druge strane Spartak je pretio iz kontri i imao nekoliko dobrih situacija „jedan na nula“, ali je odlični Magnus Helberg čuvao svoj tim u igri do poslednjih momenata utakmice.

Međutim, ni sjajni Šveđanin nije mogao ništa u 56. minutu kada je Robin Hanzl povukao kontru, prošao pored Jakupova i rutinski poslao pak u nebranjeni deo mreže.

Do kraja utakmice SKA je igrao bez gomana, sa šestoricom igrača u polju, ali stekao se utisak da ne bi postigao pogodak da se utakmica igrala još 60 minuta.

Možda će gosti tražiti opravdanje u neigranju Barabanova, Burdasova, Koskerante i Kablukova, ali treba reći da je Spartak bio bolji rival i potpuno zasluženo stigao do pobede i tako prekinuo niz od tri poraza u prvenstvu.

U sredu od 15 časova na SK 2 možete da gledate još jedan veliki derbi Kontinentlne hokejaške lige, u kome će moskovski Dinamo dočekti gradskog rivala i lidera na tabeli ekipu CSKA.