CSKA se u punoj meri revanširao Dinamu

KHL 8. jan 202017:25 > 17:27
KHL
SK

U moskovskom derbiju, hokejaši CSKA revanširali su se velikom rivalu Dinamu za poraz u svojoj dvorani od pre 10 dana i slavili asa 4:1.

Aktuelni šampion na ovo gostovanje stigao je bez nekoliko važnih igrača poput Telegina, Grigorenka, Veja i Dalbeka, ali je pokazao da je s pravom glavni favorit za odbranu šampionske titule.

Tim trenera Igora Nikitina imao je i pravu reakciju na poraz od istog rivala kada je Dinamo slavio sa 3:0 i odigrao jednu od najboljih taktičkih utakmica u sezoni, ali ovog puta videli smo potpuno drugačija dešavanja na ledu.

Istina, domaći tim je prvi došao do prednosti kada je u petom minutu akciju Poligalova i Tarasova u gol pretvorio Finac Temu Pulkinen, pojačanje iz Minska.

Imao je Dinamo još dve polušanse do destog minuta i to je praktično bilo sve od napadačke igre ekipe trenera Vldimira Krikunova.

CSKA je do kraja meča očitao lekciju u svakom smislu te reči, a ključnu ulogu u rezultatu imala je druga trećina.

Gosti su izjednačili u 25. sekundi tog peiroda, kada je mrežu domaćih pogodio Bogdan Kiselevič.

Dinamo je sredinom trećine zbog grubosti Naumenkova imao punih pet minuta igrača više, ali tu prednost nije iskoristio.

S druge strane, CSKA je u samom finišu perioda situaciju sa igračem više pretvorio u pogodak preko Antona Slepiševa.

Lošu igru domaćih upotpunio je i pogodak Jiržija Sekača šest sekundi pre kraja trećine za 3:1.

U poslednjem periodu, gosti su rutinski kontrolisali igru i rezultat, a pobedu su potvrdili pogotkom Konstantina Okulova u 49. minutu.

CSKA je ovim trijumfom preuzeo lidersku poziciju u KHL. U nedelju od 15:00, možete gledati još jedan derbi Zapada, u kome će moskovski Dinamo dočekati SKA iz Sankt Peterburga.