SKA u goleadi srušio Baris

KHL 23. jan. 202020:23 > 20:26
SK

Hokejaši SKA savladali su Baris na svom ledu, u okviru NHL, rezultatom 7:4.

Odlična je utakmica odigrana u Sankt Peterburgu. Samo jedan gol viđen je u prvom periodu kada je pogodio mladi Morozov.

Drugi period doneo je mnogo više pogodaka. Kurtis Valk je poravnao posle četiri minuta igre u nastavku, da bi prednost domaćima vratio još jedan tinejdžer, Vasili Glotov.

Odlično je igrao u redovima Barisa Nikita Mihalis, koji je prvo upisao asistenciju, a onda postigao dva pogotka te doneo preokret timu Barisa, koji je poveo sa 3:2. Ipak, ni ta prednost nije dugo potrajala, jer je još jedan 18-godišnjak Vasili Podkolzin doneo novo izjednačenje ekipi SKA.

Šokantno je počeo treći period, jer je trener Barisa Andrej Skabelka zamenio golmane. Umesto Edija Paskvalea na gol je stao Hernik Karlson, kog je već prvim udarcem na početku treće trećine savladao Nail Jakupov.

Jori Lehtera je zatim povisio na 5:3, a poslednju nadu gostima dao je Korban Najt, kada je smanjio na 5:4. Kuzmenko je zatim postao strelac, a po drugi put je to učinio i Jakupov iz penala, za konačnih 7:4 i deveti trijumf SKA u utakmicama protiv rivala iz prestonice Kazahstana.

SKA posle ove pobede ostaje na drugoj poziciji zapada, Baris je na trećem mestu istočne konferencije.