Spektakl, tuča i preokret Spartaka

KHL 27. jan. 202020:11 > 20:15
KHL
SK

U jednoj od najboljih ovosezonskih utakmica u KHL, Spartak je na svom ledu posle preokreta savladao Kunlun Red star 7:4.

Publiku u Moskvi uživala je u pravom spektaklu, gardiranom rezultatski preokretima, tučom i efektnim golovima.

Gosti su u ranoj fazi meča poveli sa 2:0 golovima Marfija i Loharta, što je uticalo na Spartak da zaigra ofanzivnije i pokuša što pre da se rezultatski vrati u meč.

Do kraja prvog perioda Daugavinš je smanjio na 1:2.

U drugoj trećini videli smo po jedan pogodak sa obe strane, a strelci su bili Lohart i Daugavniš.

Spektakl je usledio u trećem periodu, bilo je mnogo nediscipline sa obe strane, a Moskovljani su punih sedam minuta igrali sa dva ili igračem manje na ledu.

Domaćin je izjednačio na 3:3 i to sa čovekom manje preko Malihina, ali je Vong u situaciji sa igračem više brzo vratio prednost Kunlunu.

Međutim, kada su se domaći očistili od kazni Spartak je postao dominantan i do kraja meča bukvalno rasturio protivnika.

U periodu od 49. do 60. minuta mrežu gostiju pogađali su Kutejkin, Fjodorov, Hohlačev i Daugavniš, kome su navijači u čast het-trika u prepoznatljivom stilu bacali kačkete na led.

Gosti nisu sportski podneli poraz pa smo u poslednjih pet minuta videli i nekoliko pokušaja tuče na ledu i veliki broj kaznenih minuta sa obe strane.

U utorak od 17:30 na SK 3 možete gledati meč između moskovskog Dinama i Torpeda.