Ak Bars nastavio seriju u Podolsku

KHL 29. jan 202020:32 > 20:34
KHL
SK

Hokejaši Ak Barsa osvarili su peti uzastopni trijumf u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, pošto su u Podolsku bili bolji od Vitjaza rezultatom 4:2.

Domaćin je sjajno počeo meč i poveo već u 48. sekundi pogotkom Finca Nitanena kome je to bio četvrti gol u poslednja dva meča. Na krilima dobrog početka Vitjez je u prvih desetak minuta imao još nekoliko prilika da duplira prednost, ali je mrežu Ak Barsa sjajno čuvao Bilalov.

Objektivno kvalitetnijem timu iz Kazanja bilo je potrebno vreme da se konsoliduje i oiporavi od popčetnog šoka, a kada se to dogodilo usledilo je i izjednačenje u 16. minutu. Gol je postigao nekadašnji igrač Lokomotive, Kiril Petrov, inače najbolji akter ovog duela. U drugoj trećini usledila je mnogo bolja igra gostiju. Pojačali su pritisak na trećinu rivala i jasno stavili do znanja da žele trijumf kojim bi sačuvali lidersku poziciju.

Zanimljivo je, da je Ak Bars do prvog vođstva došao u momemntu kada je imao igralča manje na ledu. U 31. minutu, sjajno je kontru povukao kiril petrov, a mrežu domaćih pogodio je nekadašnji MVP HHL-a Džastin Azevedov. Međutim, usledio je brz odgovor Vitjeza. Imali su igrača više na ledu, što je iskoristio Jevsejenkov preciznim udarcem sa plave linije u 35. minutu. Usledio je detalj koji je možda odlučio meč, a čini se da su sudije pogrešile, nakon grubog starta Alberta Jerulina, gostujućeg beka. Dugo je protestvovao i domaći trener Kravec s obzirom da Jarulin nije dobio kaznu, a da nevolja po domaće bude veća Stanislav Galijev je u 36. minutu nakon solo prodora doneo gostima prednost od 3:2.

U trećem periodu Ak Bars je bio dominantan rival, a utakmicu je prelomio momenat kada je legendardni napadač domaćih Aleksandar Sjomin zaradio disciplinsku kaznu 5+20, što je iskoristio Patris Kornije i u situaciji sa igračem više u 49. minutu postavio konačnih 4:2. Do kraja utakmice, Vitjez je pokušavao i sa šestoricom igrača, bez golmana Ježova, ali je gost rutinski meč priveo kraju.

U preostala dva meča Admiral je posle penala savladao Salavat Julajev, dok je aktuelni šampion CSKA bio ubedljiv u Vladivostoku protiv Amura 5:2.

U četvrtak od 17: 30, na SK 2 možete da gledate derbi meč između SKA iz Sankt Peterburga i Avangarda.