Metalurg obezbedio plej-of

KHL 22. feb 20200:56 > 1:04
Sergei Stepanov/NurPhoto via Getty Images

Dvostruki šampion KHL Metalurg iz Magnitogorska slavio je kod kuće protiv Neftehimika 3:1 i tako obezbedio doigravanje.

Jak otpor pružao je gost iz Nižnjekamska. Kapitulirao je prvi put tek na isteku 19. minuta, kada je Nestrašil 67 sekundi pre kraja prve trećine postigao pogodak. Na 2:0 povisio je Filipi u situaciju sa igračem više u 33. minutu. Na manje od pet minuta do kraja drama, jer je Kulikov smanjio na 2:1. Međutim, samo 17 sekundi kasnije Kozun postiže pogodak, posle asistencije iskusnog Sergeja Mozjakina, druge na meču za konačnih 3:1 i veliki trijumf.

Ovom pobedom Metalurg se učvrstio na sedmom mestu Istočne konferencije i obezbedio je plasman u doigravanje. Neftehimiku ostaje da pokuša da preskoči Kunlun Red Star, od kog ima samo dva boda manje, ali i dve utakmice manje, kao i Amur, koji ima bod više uz isti broj utakmica.

Ostali rezultati: Baris – Salavat 2:1, CSKA – Dinamo Minsk 8:1, Avangard – Jokerit 1:2