Veče produžetaka, Ak Bars, CSKA i Sibir na 3:0

KHL 6. mar 202021:15 > 21:25
Anna Sergeeva/Getty Images

Odigrana su četiri meča prve runde KHL plej-ofa. Sva četiri su rešena tek posle produžetka, a do trećih pobeda došli su Ak Bars, šampion CSKA i Sibir.

CSKA je u prvom meču u Nižnjem Novgorodu poveo već u devetom minutu preko Mamina. Ipak, do kraja prve trećine Belevič je u finišu doneo izjednačenje za Torpedo. Golova nije bilo sve do produžetka, kada je Slepišev postigao gol za brejk i vođstvo 3:0 u seriji. Četvrti meč igra se takođe u Nižnjem Novgorodu.

Rezultatski na isti način razvijao se meč u Nižnjekamsku između Neftehimika i Ak Barsa. Ipak, golovi su padali tek u trećoj trećini. Galimov je doveo goste u vostvo, a Šiksadarov je doneo produžetak. U njemu je ponovo Galimov bio strelac i doneo 3:0 ekipi iz Kazanja pred još jedan meč u Nižnjekamsku.

Sibir je sa 2:0 došao na svoj led i u Novosibirsku pobedio Avtomobilist 4:3 i poveo 3:0 pred meč loptu na svom ledu. Duel moskovskih rivala dobija na neizvesnosti. Dinamo je posle samo četiri i po minuta vodio 3:0. Ali Spartak se vratio, izjednačio na 3:3. Dinamo je ponovo poveo, ali manje od tri minuta pre kraja Hersli donosi produžetak domaćinu. U njemu, tek u 16. minutu Kotljarevski postiže gol i Spartak smanjuje na 2:1 pred četvrti meč, koji igraju takođe na svom terenu.