KHL: 53 minuta produžetka za prolaz u polufinale

KHL 7. mar. 202019:42 > 19:44
SK

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga pobedili su Vitjaz u Podolsku, u četvrtom meču prve runde plej ofa zapadne konferencije KHL, posle čak 53 minuta produžetaka rezultatom 3:2 i maksimalnim skorom u seriji (4-0) prošli u sledeću rundu.

Duel u Ledenoj palati duboko je zagazio u treći produžetak, pre nego što je Bengtson postigao gol i doneo trijumf gostima.

SKA je prvi i došao do vođstva na meču, pošto je Belov u prvom minutu bio precizan. Vitjaz je preok Lajunena u 19. i Makejeva u 44. preokrenuo, da bi Plotnikov golom u 54. odveo duel u dodatni period.

Tamo ekipe čitava 53 minuta nisu uspevale da zatresu mrežu, a „mučenje“ je na kraju sprečio Bengtson.

Baris je savladao Metelurg u Magnitogorsku sa 2:0 i poveo sa 3-1 u seriji.

Avangard je slavljem nad Salavat Julaevim u Ufi (5:1) poravnao na 2-2, dok je Lokomotiva pobedom protiv Jokerita kod kuće (4:3) stigla do 3-1.