Atomski hokej: Dinamo zaledio Spartak

KHL 10. mar. 202020:15 > 20:44
Bruce Bennett/Getty Images

U petom meču prve runde plej-ofa Zapadne konferencije KHL moskovski Dinamo je na svom terenu savladao gradskog rivala Spartak 4:1 i poveo u seriji sa 3:2.

Veliki rivali odigrali su još jedan uzbudljiv meč u prvoj rundi plej-ofa, a ponovo je slavila domaća ekipa. Dinamo je treći put odbranio svoj teren i u četvrtak će imati šansu da se trijumfom plasira u narednu rundu. Taj duel moći ćete da gledate u direktnom prenosu od 17.30 časova na Sport Klubu 2.

Povezano

Meč nije obilovao mnoštvom kvalitetnih poteza, ali je utakmica bila disciplinovana sa mnogo energije i želje oba tima da naprave uspeh. U maltene dve trećine nije viđena nijedna ozbiljnija situacija pred mrežom Jerjomenka ili Bespalova što je zasluga taktičke discipline koju su prikazali hokejaši obe ekipe. Nisu iskoristili po dve situacije sa igračem više, a bukvalno se čekala neka greška sa jedne ili druge strane.

Verovatno ključni detalj odigrao se u 38. minutu, dva minuta pre kraja druge trećine. Dugo je trajala akcija prve linije Dinamovog napada, a onda je majstorski Dmitrijaškin uposlio Vadima Šipačjova kome nije bilo teško da pogodi mrežu nemoćnog Bespalova.

Očekivalo se da će Spartak, koji važi za fizički izuzetno spremnu ekipu, pojačati ritam u trećem periodu, i zaista se Dinamo suočavao sa velikim pritiskom i napadom rivala. Čak je Karšums uspeo da pogodi mrežu rivala, ali je gol opravdano poništen zbog ometanja golmanskog prostora.

Domaćin se orijentisao na kontranapade i jedna takva situacija je urodila plodom u 48. minutu. Sjajno je Aleksejev asistirao sa desne strane, a legenda ruskog hokeja Maksim Afinogenov pogodio mrežu za vođstvo od 2:0.

Finiš je bio vrlo dramatičan, Dinamovi igrači zaradili su nekoliko kazni, pa je Spartak često igrao u situaciji šest na tri ili šest na četiri pošto je gostujući trener Znarjuk izvlačio sa gola Bespalova i uvudio u polje još jednog igrača. Takav hazarderski pristup doneo mu je pogodak Patrika Herslija u 58. minutu, ali su do kraja utakmica Poligalov i Jaškin pogađali praznu mrežu rivala za konačnih 4:1.