Jaškin junak Dinama, srušen Spartak posle produžetka

KHL 12. mar 202019:51 > 20:03
Will Newton/Getty Images

Poznati su svi parovi konferencijskih polufinala KHL plej-ofa. Gotova je serija između ljutih moskovskih rivala Dinama i Spartaka. Plavci su pobedom u gostima u šestom meču posle produžetka 3:2 obezbedili pobedu u seriji 4:2.

Do ovog meča obe ekipe su uspešno branile domaći teren. Spartak je bio na pragu pobede pošto je posle dve trećine vodio 2:1. Prvi gol postigli su gosti preko Brijukvina u sedmom minutu. Domaćini preokreću rezultat u drugoj trećini, pogocima Hanzla u 14. minutu i Hoklačeva 45 sekundi pre kraja deonice. Ipak, Dinamo je brzo u trećoj trećini stigao do izjednačenja iskoristivši igrača više, a strelac je bio Peterson. U poslednja dva minuta Spartak je imao istu situaciju, ali nisu dobro odigrali i ostalo je 2:2 posle predviđenih 60 minuta.

U produžetku Dinamo se stuštio na gol velikog rivala i nagrada je stigla u četvrtom minutu produžetka. Do tada slabo primetni Dmitrij Jaškin postigao je gol, koji je priznat posle pregledavanja snimka zbog čelindža trenera Spartaka Olega Znaroksa. Ovom pobedom Dinamo je rešio seriju u svoju korist 4:2 i obezbedio prolaz u polufinale Zapada.

Tamo će igrati protiv još jednog moskovskog rivala, vladajućeg šampiona CSKA. Armejci će imati prednost domaćeg terena. U drugom polufinalu Zapada sastaju se SKA i Jokerit. U polufinalima Istoka snage će odmeriti Ak Bars – Salavat Julajev i Baris – Sibir. Prvi mečevi na programu su 17. marta, a najzanimljivije mečeve možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.