Spartak bolji od Dinama u moskovskom drerbiju

KHL 7. sep. 202020:31 > 20:33
KHL
SK

U velikom moskovskom derbiju hokejaši Spartaka savladali su Dinamo rezultatom 3:1 i tako prekinuli seriju poraza.

Domaći Dinamo došao je u viđstvo u drugoj trećini, tačnije u 32. minutu preko Vladislava Jefremova. Do kraja drugog perioda igre rezultat se nije menjao iako je Dinamo imao veliki broj šansi, na golu Spartaka istakao se Nikita Bespalov.

Treća trećina je donela potpuni preokret i trijumf gostiju. Pobedu je najavio Dmitri Višnjevski u 46. minutu u situaciji kada je Spartak imao igrača manje na ledu.

Taj gol kao da je dao krila gostima koji su u fureoznom tempu prvo postigli gol u 52. minutu u powerplay situaciji, strelac je bio Jori Lehtera.

Onda je u poslednjem minutu meča, na prazan gol trijumf praktično overio Radil Lukaš.

Dinamo je zabeležio drugi uzastopni poraz i moraće što pre da pronađe izlaz iz ove krizne situacije na startu sezone.

Spartak je na drugoj strani zabeležio prvu pobedu nakon dva vezana neuspeha.