Vatromet u Minsku, šestica Jokerita

KHL 9. sep. 202021:22
Oleg Nikishin/Getty Images

Odigrano je pet mečeva u KHL šampionatu. Najviše golova viđeno je u Minsku, a najubedljiviju pobedu ostvario je Jokerit na svom ledu protiv Neftehimika 6:0.

U Helsinkiju briljirao je triling Lehtonen-Pakarinen-Šreder. Prvi je postigao dva gola uz asistenciju, drugi gol uz dve asistencije, a treći dva pogotka. Preostali gol postigao je Jensen. Jokerit je trenutno četvrti na Zapadu sa četiri boda, dok je Neftehimik deveti na Istoku sa dva boda.

Pravi vaatromet golova viđen je u Minsku, gde je Ak Bars slavio 5:4. Domaćin je vodio tri puta preko Kozuna, koji je postigao dva gola i Spunera. Ali su odgovore servirali Galimov, Voronkov i Dani Zaripov početkom treće trećine za 3:3. A onda su Dejvis i Galijev za samo minut postigli još dva gola za goste, koji su vodili 5:3. Međutim, 48 sekiundi kasnije Suško smanjuje na 5:4 i uvodi meč u dramu. Ipak, ekipa iz Kazanja je zadržala vođstvo i došla do pobede. Ovo im je treći trijumf u četiri meča, ali prvi u predviđenih 60 minuta i nalaze se na deobi prvog mesta sa Istoka sa Avtomobilistom, Avangardom, Metalurgom i Salavatom. Dinamo je sedmi na Zapadu sa četiri boda.

Ostali rezultati: Metalurg – Amur 3:1, Dinamo Moskva – Lokomotiva Jaroslavlj 2:3, Spartak – Salavat 5:3.