Šampion se izvukao u Nur Sultanu

KHL 14. sep 202018:07 > 18:17
Anna Sergeeva/Getty Images

Hokejaši CSKA iz Moskve ostvarili su pobedu protiv Barisa u Nur Sultanu posle penala 2:1. Pobede su još ostvarili moskovski Dinamo i Sibir.

Tvrda utakmica u Kazahstanu, ali ne bez uzbuđenja. U smiraj prve trećine Sorkin je postigao gol, ali je video analizom utvrđeno da je vreme isteklo, tako da je poništen. Prvi pogodak viđen je tek u drugoj trećini i to u 13. minutu kada je Mihalis iskoristio igrača više i doveo domaćina u vođstvo. Baris je imao prednost sve do dva i po minuta pre kraja kada je Popov zatresao mrežu i odveo meč u produžetak. U dodatnom vremenu nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju penala. Grents i Slepišev bili su precizni u prvoj seriji, a Videli i Goldobin su promašili. Baris je stekao prednost u trećoj seriji pogotkom Mihalisa, a promašajem Mamina na drugoj strani. Ipak, uzvratio je na početku četvrte Starčenko a Loktionov doneo izjednačenje. Fratin i Šalunov su promašili u petoj, a u šestoj je pala odluka. Starčenko je ponovo promašio, a Okulov je pogodio za CSKA koji je došao do pobede.

Pobede su ostvarili Sibir posle produžetka na svom ledu protiv Dinamo Rige 4:3 i moskovski Dinamo u gostima protv Amura iz Habarovska 4:2.