KHL: AK Barsu derbi, Lokomotivi tehnički poraz

KHL 22. sep. 202022:01 > 22:04
KHL
SK

U derbiju Istočne konferencije KHL Ak Bars je posle penala savladao ekipu Avagarda sa 2:1.

U duelu dva pretendenta na šampionsku titulu gledali smo vrhunski hokej u Kazanju, mnogo lepih poteza, odbrana golmana, a pobednika su odlučili penali.

Povezano

Iako je domaći sastav bio lišen pomoći trojice jakih aduta, Zaripova, Burnistrova i Voronkova, „zeleni“ su u prvoj trećni diktirali jak ritam i stigli su do prednosti u 13. minutu posle asistincije Nikite Dinjaka i sjajne reakcije pred golom Stanislava Galije, koji se već šest utakmica za redom upisao u strelce.

Do kraja prvog perioda AK Bars je imao nekoliko prilika da duplira prednost, ali je odličan na golu Avangarda bio Igor Bobkov.

U drugoj trećini je bolje zaigrala četa Boba Haklija, ali je problem gostima predstavljala nedispciplina, pa su bukvalno deset minuta u tom periodu imali igrača manje. Međutim, sjajan posao odradio je specijalan tim Avangarda iako je je bio lišen pomoći letošnjeg pojačanja Ilje Kavlukova.

S druge strane, progradio je i napad Avagarda pa su drugu situaciju sa čovekom više iskoristili u 37. minutu i izjednačili na 1:1. Strelac je bio Oliver Kaski.

U trećem periodu je opao intenzitet hokeja, oba tima stavili su akcenat na odbranu sopstvenog gola, pa je bilo malo prilika pred mrežom Timura Bilalova i Igora Bobkova.

Usledili su produžeci u kojima je bilo šansi, ali su na kraju penali odlučili pobednika. A jedini strelac u penal seriji bio je 20-godišnji napadač domaćina Aleksandar Kovanov, tako da je Ak Bars u ovom derbiju osvojio dva, a Avagard jedan bod.

U ostalim mečevima važno je napomenuti da je Lokomotivi dodeljen tehnički poraz (-: +) u meču protiv Red Stara. Meč se nije održao zbog odsustva ekipe iz Jaroslava, pa je Liga odluku donela poštujući odredbu 15. člana 29. Disciplinskog propisa.

Iznenađenje predastavlja pobeda Sočija u Ufi protiv Salavata Julajeva 3:2.  Severstal je slavio sa 1:0 protiv Traktora i prekinuo njegov niz od tri pobede. Vitjaz je savladao kao gost Avtomobilist 4:3, dok je Neftehimik kao domaćin bio bolji od Amura 3:2.