Vatromet od 11 golova pripao Salavatu

KHL 27. sep 20201:32 > 1:44
Vladimir Bezzubov/Bongarts/Getty Images

U KHL šampionatu odigrana su dva meča. U Ufi viđeno je čak 11 golova, a Salavat je slavio 6:5 protiv Vitjaza. U drugom duelu Spartak je bio bolji od Amura 3:1.

Sjajan meč viđen je u Ufi. Vitjaz je ekspresno, za svega sedam minuta, poveo 2:0, iskoristivši dve situacije sa igračem više. Strelci su bili Danfort i Malikin. Na drugoj strani, situaciju sa igračem više iskoristio je Kugrišev, ali dva gola razlike ponovo je vratio Grebenšikov samo dva minuta pre kraja prve trećine. Ali to nije bilo sve što se golova tiče u prvih 20 minuta, jer je Amirov samo četiri sekunde pre kraja postigao gol i smanjio prednost Vitjaza na 3:2.

Isti igrač je posle četiri minuta druge deonice iskoristio igrača više i doneo poravnanje. Ali Vitjaz je samo tri minuta kasnije vratio vođsrvo pogotkom Daugavinsa. Uzvratio je Salavat i svega 40 sekundi kasnije Baranov donosi novo izjednačenje i pred poslednjih 20 minuta ulazi se sa spektakularnih 4:4. Čim je počela odlučujuća trećina Tedenbi donosi novo vođstvo Vitjazu od 5:4. Lisovec u 51. minutu ponovo izjednačuje, a prvo vođstvo domaćinu, ujedno i odlučujući pogodak za pobedu, donosi Pustozorjov pet i po minuta pre kraja. Salavat je ostao na deobi prvog mesta na Istoku sa Ak Barsom i Avangardom sa po 16 bodova, dok je Vitjaz sedmi na Zapadu sa osam bodova, koliko ima i šestoplasirana Lokomotiva iz Jaroslavlja.

Spartak je zadržao osmo mesto na Zapadu pobedom kod kuće nad Amurom 3:1.