Avtomobilist rutinski sa omladincima iz Ufe

KHL 30. sep 202019:07 > 19:09
KHL
SK

U utakmici KHL koja je po igračkom sastavu trebalo da nosi epitet derbija, Avtomobilist je rezultatom 4:1 savladao Salavat Julajev kome je nedostajalo čak 14 standardnih prvotimaca.

Nikolaj Culugin je na ledenu ploču izveo sastav većinom sastavljen od igrača od 18 do 20 godina i bilo je pitanje vremena kada će popustiti pod naletima iskusne i uigrane ekipe iz Jekaterinburga.

Tim iz Ufe se dobro nosio prvih 20 minuta, propustivši pri tome i šansu da poentira sa dva igrača više. Ipak, jedini pogodak u prvoj trećini postigao je Avtomobilist i to u pauer plej situaciji. Strelac je bio Grigorij Belusov.

U drugoj trećini pitanje pobednika je rešeno kada je Avtomobilist postigao još tri pogotka. Strelci su bili Bruks Mejsek, Aleksej Makejev i Anatolij Golišev.

Poslednjih 20 minuta bilo je formalnost za ekipu Avtomobilista, a veliku radost upravi kluba i navijačima u Ufa Areni doneo je počasnim pogotkom jednog od najtalentovanijih igrača domaćeg tima Rodion Amirov.

U drugom meču dana sastali su se Sibir i SKA, a gosti iz Sankt Peterburga slavili su rezultatom 6:4.