KHL: CSKA i AK Bars kao pravi lideri

KHL 23. okt. 202021:36 > 21:38
Print screen/SK

Vodeći timovi Zapadne i Istočne konferencije CSKA iz Moskve i AK Bars iz Kazanja ostvarili su sigurne pobede u mečevima Kontinetalne hokejaške lige igranim u petak.

CSKA iz Moskve, vodeći tim Zapadne konferencije KHL, pobedio je kao domaćin tim Dinama iz Minska sa ubedljivih 5:1.

Povezano

Sergej Andronov je u sedmom minutu doveo Armejce u vođstvo i rešio prvu trećinu u korist domaćina. U drugoj trećini najpre Naumenkov postiže drugi gol za CSKA, Šarangovič u 15. minutu smanjuje prednost domaćina, a samo tridesetak sekundi kasnije Šalunov koristi igrača više i ponovo donosi domaćem timu dva gola prednosti.

U poslednjoj trećini Nikolaj Goldobin u 45. i Mario Kempe u 60. minutu zapečatili su sudbinu Belorusa. Za 16-tu uzastopnu pobedu CSKA protiv Dinama.

U Zapadnoj konferenciji u petak su odigrana još dva meča. Severstal je u duelu punom preokreta poražen kao domaćin od Metalurga – 4:5. Posle 0:0 nakon prve trećine, u drugoj je Severstal poveo sa 3:1, ali je u odlučujućoj trećoj gostujući tim zaigrao mnogo bolje, dobio taj period igre sa 4:1 i potpuno okrenuo rezultat u svoju korist. U periodu od 49. do 58. minuta gosti su preko Harija Pesonena (2) i Tejlora Beka postigli tri gola i zasluženo odneli bodove u Magnitogorsk.

Kao gost je slavio i Soči protiv Vitjaza sa 5:2 pošto je poslednju trećinu dobio sa 3:0.

U Istočnoj konferenciji vodeći AK Bars iz Kazanja je kao gost pobedio 3:1 u Kazahstanu protiv Barisa iz Nur-Sultana, nekadašnje Astane, dok je Traktor takođe kao gost pobedio Amur 4:2.