Vitjaz viteški protiv Dinama

KHL 26. okt. 202020:40 > 20:59
Oleg Nikishin/Getty Images

Najveće iznenađenje dana u KHL je pobeda Vitjaza u Moskvi nad Dinamom i to veoma ubedljivo 5:1. Pobede su još ostvarili SKA, Sibir, Torpedo i Lokomotiva.

Gosti iz Podolska poveli su u 14. minutu golom Maljikina, a možda i presudan pogodak postigli su 19 sekundi pre kraja prve trećine kada je Hultstrom iskoristio igrača više za 2:0. Već u petom minutu druge trećine Tedenbi diže vođstvo na 3:0. Pautov je praktično stavio tačku na meč kada je na isteku drugog minuta poslednje deonice povisio na 4:0. Pukinen je smanjio na 4:1 na isteku petog minuta, a samo minut kasnije Dergačjov ponovo vraća četiri gola viška i postavlja konačnih 5:1. Vitjaz je deveti na Zapadu sa 19 bodova, jednim manje od sedmoplasiranog Dinama.

Ostali rezultati: Sibir – Baris 3:1, Metalurg – Torpedo 2:3, Salavat Julajev – Lokomotiva 0:5, SKA – Avangard 5:2.