Dinamo posle drame srušio Avangard

KHL 28. okt. 202022:28 > 22:30
Oleg Nikishin/Getty Images

U derbiju dana KHL šampionata moskovski Dinamo slavio je kod kuće protiv Avangarda posle produžetka 3:2. Pobede su još zabeležili Avtomobilist, Sibir, Traktor, Salavat Julajev, Dinamo Minsk, Soči i Kunlun Red Star.

Fantastičan meč odigrali su hokejaši Dinama i Avangarda. Seriju golova otvorio je Kagarlitski u 14. minutu i doveo domaćina u vođstvo. Gosti uzvraćaju tek u drugoj trećini, a strelac je Tolčinski. Ali već na samom početku treće trećine, tačnije posle samo 54 sekunde isti igrač postiže drugi gol i donosi preokret i vođstvo za Avangard.

Taman kada je delovalo da će bodovi otići u Omsk to je sprečio Lindberg 43 sekunde pre kraja meča. Postigao je gol za produžetak. A isti igrač je na isteku trećeg minuta produžetka asistirao Tarasovu za pobedonosni gol i trijumf 3:2. Ovom pobedom Dinamo je izbio na šesto mesto Zapada sa 22 boda, dok je Avangard drugi na Istoku sa 29 bodova.

Ostali rezultati: Avtomobolist – Lokomotiva 1:0, Metalurg – Sibir 0:3, Traktor – Torpedo 4:1, Salavat Julajev – Amur 4:1, Dinamo Minsk – Dinamo Riga 3:0, Soči – Baris 3:0, SKA – Kunlun Red Star 1:2.