Dinamo osetio da je 2:0 najopasniji rezultat

KHL 30. okt. 202021:05 > 21:17
Print screen/SK

Odigrano je osam utakmica KHL šampionata. Najzanimljivije je bilo u Jaroslavlju, gde su se u derbiju zapadne konferencije sastali Lokomotiva i moskovski Dinamo.

Gosti su bili bolji skoro dve trećine. Do isteka 38. minuta vodili su 2:0 golovima Tarasova četiri sekunde pre kraja prve trećine i Jaškina u 30. minutu. Oba gola „Policajci“ su postigli sa igračem više. Međutim, dva minuta pre kraja druge deonice Kraskovski postiže gol nade za domaćina.

Nada se pretvorila u podvig i to u razmaku od svega 18 sekundi. Sve se odigralo u 53. minutu. Prvo je Kovaljenko doneo izjednačenje, a onda i Aleksejev već u sledećem napadu i potpuni preokret, a ispostaviće se i pobedu Lokomotivi. Ekipa iz Jaroslavlja učvrstila se na trećem mestu Zapada sa 32 boda i ima 10 više od šestoplasiranog Dinama.

Ostali rezultati: Baris – Kunlun 2:1, Metalurg – Salavat Julajev 1:4, Traktor – Dinamo Riga 5:1, Severstalj – Vitjaz 0:3, Ak Bars – Sibir 5:3, Torpedo – Dinamo Minsk 6:3, Neftehimik – Amur 1:3.