Spartak posle produžetka srušio Armiju

KHL 10. nov 202020:50 > 20:54
Anna Sergeeva/Getty Images

Veliki moskovski derbi odigrali su CSKA i Spartak. Okršaj je odlučen u produžetku, a slavili su gosti 4:3.

Meč je bio veoma izjednačen, što pokazuje i rezultat po trećinama, pošto je u sve tri bilo 1:1. Domaćin je stekao prva dva vođstva, preko Goldobina u 10. i Mamina u 32. minutu. Međutim, gosti su uzvraćali preko Slovaka Bakoša u 15. i Širokova u 38. minutu.

Serikov je doneo preokret u 46. minutu, ali je samo minut kasnije Slepišev doneo treće izjednačenje. Do kraja nije bilo golova i igrao se produžetak. Slovak Bakoš već u četvrtom minutu drugim golom na utakmici doneo je veliku pobedu svom timu. Posle pobede u gradskom derbiju Spartak se popeo na deobu petog mesta na Zapadu sa 25 bodova, dok je CSKA i dalje sa 37.

Ostali rezultati: Traktor – Metalurg 2:1, Torpedo – Ak Bars 2:6, Neftehimik – Kunlun 6:3, Lokomotiva – Baris 7:2, Jokerit – SKA 1:4, Avangard – Soči 3:2, Vitjaz – Dinamo Moskva 1:2.