KHL: Burdasov i Tkačjov servirali osvetu Salavatu

KHL 16. nov. 202021:22 > 21:24
Print screen/SK

U najzanimljivijem meču dana ekipa Ska je kao domaćin tek posle produžetaka i velikog preokreta pobedila tim Salavat Julaev sa 3:2 u jednom od derbija Kontinentalne hokejaške lige.

Posebno je interesantno što su glavni akteri meča, strelci golova i asistenti za pobednički tim, bivši hokejaši gostiju iz Ufe.

Dvostruki strelac Anton Burdasov, strelac trećeg gola Vladimir Tkačjov, kao i asistent kod pobedonosnog pogotka Jonas Kempainen, svi su ranije igrali za Salavat Julaev.

I gosti su imali „osvetnika“ u svojim redovima: strelac drugog gola Nikita Sošnikov stigao je u Ufu i to kao deo trejda u kome je upravo Tkačjov otišao u drugom pravcu!

Ovaj miks bivših igrača oba kluba doneo je na ledu izvanrednu utakmicu punu uzbuđenja i preokreta. Gosti su vodili sa 2:0 (Sakari Maninen u 11. i Nikita Sošnikov u 16. minutu), domaćini uspeli da izjednače (Anton Burdasov u 27. i 50. minutu), da bi posle produžetaka Vladimir Tkačjov golom u 61. minute doneo pobedu timu iz St. Petersburga.

U još jednom derbi meču prvi favorit za titulu Kontinentalne hokejaške lige, ekipa CSKA, pobedila je u Moskvi Lokomotivu rezultatom 3:1.

Domaći tim je još jednom potvrdio da je najbolji kad je najvažnije. Sa čvrstom odbranom, koja prima izuzetno malo golova, uspeo je posle velike borbe da slomi goste iz Jaroslava. „Armejci“ su rezultatski bili bolji u prvoj i trećoj trećini i na kraju zabeležili vrednu pobedu.

Na prvi gol čekalo se pet minuta, a strelac je bio 29-godišnji Šveđanin Klas Dalbek na asistenciju Antona Slepiševa.

CSKA je povećao prednost u 34. minutu posle odlične akcije celog tima, a pogodak je postigao veteran iz Kanade, 34-godišnji Met Robinson. Samo šest minuta kasnije neizvesnost u meč vratio je mladi Egor Korškov i smanjio rezultat na 2:1.

Međutim, vrlo brzo domaći hokejaši stižu do trećeg pogotka. Najpre u 43. minutu nisu realizovali kazneni udarac, a samo minut kasnije asistent kod prvog gola Anton Slepišev uspeva da postigne i prvi gol u sezoni, ispostaviće se i postavi konačan rezultat meča – 3:1 za CSKA.

Rezultati mečeva igranih u ponedeljak: CSKA – Lokomotiv 3:1, Ska St. Petersburg – Salavat Julaev Ufa 3:2 (posle produžetka), Ak Bars Kazanj – Avtomobilist 3:0, Dinamo Moskva – Neftekhimik 3:0, Jokerit Helsinki – Traktor 1:3, Vitjaz – Spartak Moskva 1:3, Dinamo Riga – Kunlun Red Star 5:3.