KHL: Avangard siguran, Baris pao na penale

KHL 17. nov. 202018:06 > 18:07
Harry How/Getty Images

U utorak su odigrane tri utakmice Kontinentalne hokejaške lige (KHL), a dve su završene trijumfom gostujućih ekipa.

Čast domaćina spasao je Sibir Novosibirsk koji je bio bolji od Njižnji Novgoroda 3:1.

U drugoj uzastopnoj pobedi strelci za Sibir bili su Ruhoma u 16 i 58. i Sajusov u 32. minutu, dok je Zafjariv pogodio za goste.

Ekipa iz Novosibirska je na deobi sedme pozicije na Istoku sa Baris Nur-Sultanom, koji je posle penale na svom ledu izgubio od Metalurga iz Magnitogorska.

Domaći su poveli u 5. minutu golom Varonea sa igračem vipe, a tek što je počeo treći period izjednačio je Prohorin. Kod izvođenja penala presudio je promašaj Fratina u šestoj seriji.

Gosti su peti na Istoku sa34 boda.

Avangard iz Omska je do treće pobede u poslednja četiri meča došao na gostovanju Amuru u Habarovsku 3:2.

Domaći su poveli u 4. minutu preko Zohorna, šest minuta kasnije izjednačio je Tolčinski, a Semjonov i Poka su u drugom periodu još dva puta matirali čovara mreže Amura.

U poslednjem minutu utakmice konačan rezultat postavio je Gorškoh sa igračem više.

Avangard je četvrti na Istoku 36 bodova, a Amur deseti sa 22.