Hika šokirao Sankt Peterburg, Spartak posle produžetka

KHL 18. nov. 202019:50 > 20:04
Oleg Nikishin/Getty Images

Odigrana su dva meča KHL šampionata. Traktor je u velikom derbiju savladao SKA u gostima, dok je Spartak posle produžetka savladao Severstalj.

Traktor je slavio u Sankt Peterburgu minimalnim rezultatom. Briljirao je golman gostiju Fedotov koji je začarao gol i sa 26 odbrana izludeo favorizovane domaćine. A onda je češki internacionalac Tomaš Hika postigao gol sedam i po minuta pre kraja kojim je Traktor došao do velike pobede. Traktor je ostao lider Istoka sa 40 bodova, dok je SKA drugi na Zapadu sa 35 bodova.

Spartak je posle produžetka savladao Severstalj 4:3. Imao je Spartak dva puta vođstvo od dva gola 2:0 i 3:1, ali su gosti izborili produžetak. Ipak, u njemu već u trećem minutu Ciplakov je postigao pobedonosni gol. Moskovljani su se popeli na četvrto mesto Zapada i imaju 31 bod, dok je Severstaalj sedmi sa 28.