Vatromet golova u Kazanju, silovit Dinamo

KHL 19. nov. 202020:35 > 20:49
Oleg Nikishin/Getty Images

Odigrano je šest mečeva KHL šampionata. Najviše golova bilo je u Kazanju u duelu Ak Barsa i Torpeda, čak 12, dok je najubedljiviju pobedu ostvario moskovski Dinamo protiv imenjaka iz Rige.

Meč u Kazanju počeo je golom gostiju već u trečem minutu, a strelac je Mijel. Međutim, do kraja trećine Tihonov je sa dva gola preokrenuo rezultat. Galijev je u 29. minutu povisio na 3:1, ali je samo minut i po kasnije Šenfild vratio Torpedo i smanjio na 3:2. Ipak, veoma brzo Voronkov ponovo donosi dva gola viška – 4:2.

A onda Torpedo silovito kreće u poslednjoj trećini. Švarc u 43. i Čehovič u 53. minutu donose izjednačenje – 4:4. Judin ponovo donosi vođstvo domaćih na isteku 56. minuta, a onda je samo minut i po kasnije poništen novi izjednačujuć gol Torpeda. Samo 21 sekund kasnije Ak Bars je iskoristio va bank igru Torpeda i to što su izvukli golmana, pa je Tihonov zatresao praznu mrežu i kompletirao het-trik za 6:4. Paigin je još jednom doneo nadu gostima golom 46 sekundi pre kraja, ali je Ljamkin ponovo iskoristio situaciju u kojoj je protivnik reskirao, izveo golmana iako je imao i igrača više i sa dva igrača više pokušao da dođe do produžetka, međutim ponovo se zatresla nebranjena mreža i postavljen je konačan rezultat.

Ak Bars je lider na Istoku sa 42 boda, dok je Torpedo 10. sa 24 boda, samo bod manje od sedmoplasiranog Sibira i osmoplasiranog Barisa.

Najubedljiviju pobedu dana zabeležio je Moskovski Dinamo u duelu sa imenjakom iz Rige 6:1, a Jaškin je bio prvo ime meča sa het-trikom i asistencijom.

Ostali rezultati: Amur – Metalurg 2:1, Baris – Avangard 2:5, Neftehimik – CSKA 2:4, Lokomotiva – Jokerit 1:4.