KHL: SKA u goleadi bolji od Amura

KHL 22. nov. 202018:44 > 18:45
SK

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga pobedili su Amur Habarovsk na svom ledu u okviru Kontinentalne hokejaške lige rezultatom 5:3.

Slavlje domaćina došlo je posle preokreta, pošto su gosti poveli preko Mihasjonoka u devetom minutu.

Na izjednačenje se čekalo do 36, kada je Marčenko pogodio sa igračem više. Na startu poslednjeg perioda, Morozov je doneo vođstvo SKA, da bi već u 43. minutu na 2:2 poravnao Goršhov.

U poslednjih 15 minuta usledila je goleada. SKA je preko Kameneva u 46. i 49. stigao do 4:2, Amur novim golom Goršhova u 50. smanjio na 4:3, pre nego što je konačan rezultat postavio Kempainen u 52. minutu.

Tim iz Sankt Peterburga drugi je na Zapadu sa 37 bodova, deset manje od lidera CSKA.

Amur je 10. na Istoku sa 24 poena.

U ostalim mečevima, Salavat Julaev – Baris 4:1, Metalurg – Severstalj 1:4, Traktor – Dinamo Moskva 2:5, Neftehimik – Spartak Moskva 5:2.