Avangard začarao svoj led u duelu sa AK Barsom

KHL 23. nov. 202020:13 > 20:14
Princscreen

U derbiju dana u KHL osmi put na domaćem ledu ekipa Avangarda je rezultatom 3:0 savladala AK Bars iz Kazanja.

U jednom pravom plej-of meču sa mnogo oštrih startova i visokog tempa, ekipa Boba Hartlija je dominirala većim delom meča.

U prvih 20 minuta uspeli su domaći da materijalizuju dobru igru i povedu 2:0. Prvi pogodak delo je Olivera Kaskija, a nekoliko minuta kasnije strelac je bio Kanađanin Korban Najt.

Iako u podređenom položaju, AK Bars je imao svoje momente dobre igre, ali dve stative i jedna prečka bili su spas za gol Simona Hrubeca.

Utakmica je obilovala grubostima pa smo videli jedan pravi bokserski meč u kome je na tribinama uživao svetski bokserski šampion Nikolaj Valujev.

U drugoj trećini nije bilo golova da bi u trećoj deonici bio postavljen konačan rezultat golom Korbana Najta.

Uprkos pobedi Avangard ostaje na drugom mestu Istoka iza AK Barsa sa četiri boda zaostatka.

U preostala dva meča, Dinamo iz Rige je na 11 sekundi do kraja produžetka rezultatom 5:4 savladao Kunlun Red Star, a CSKA iz Moskve je doživeo najteži poraz na svom ledu u ovogodišnjem šampionatu – deklasirao ih je Sibir rezultatom 5:1.

Sledeći prenos KHL koji ćete pratiti na našim kanalima na programu je u sredu od 14 časova kada se sastaju Metalurg i AK Bars.