Veliki preokret Metalurga za pobedu protiv Neftehimika

KHL 27. nov. 202020:04 > 20:07
Print screen/SK

U petak su u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi u petak su odigrana dva meča. Pobede su upisali Metalurg i Red Star Kunlun.

Hokejaši Metalurga savladali su na svom ledu Neftehimik rezultatom 6:4 nakon velikog preokreta.

Golovima Hudačeka i Abrosimova gosti su do sredine prve deonice poveli 2:0, a zaostatak je Metalurg pre odlaska na prvu pauzu smanjio preko Mozjakina koji je postigao gol u situaciji sa igračem više.

Prvih deset minuta druge trećine Neftehimiku je bilo dovoljno za nova dva gola, strelci su bili Kairulin i Čiviljev. Dva gola viđena su i sa druge strane, u strelce su se upisali Bek i Jakovljev za 3:4 pred poslednju deonicu.

A u poslednjih 20 minuta dominacija Metalurga. Za izjednačenje je pogodio Nestrasil, a sa dva gola u manje od tri minuta pobedu ekipi iz Magnitogorska doneo je Čibisov.

Red Star Kunlun je slavio protiv Sibira golom Strikilova.