AK Bars lomio i slomio Dinamo u Rigi

KHL 15. feb 202121:09 0 komentara
Print screen/SK

U jedinom duelu odigranom u ponedeljak u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi AK Bars je slavio na gostovanju Dinamu iz Rige i pobedu upisao rezultatom 4:3.

Dva puta je Dinamo vodio u prvoj trećini. Prvo golom Indrasisa, a zatim i pogotkom Jelisejevsa. Oba puta je odgovor imao Da Kosta.

Tikonov je u 13. minutu druge trećine doneo prednost AK Barsu, da bi u desetom minutu treće doenice ponovo bilo izjenačeno nakon gola Bukartsa.

Pobedu gostima iz Kazanja doneo je Glukov nešto više od osam minuta pre kraja utakmice.

Dosta grubo se igralo sve vreme pa smo videli deset dvominutnih isključenja, da bi na kraju Lipon zbog nesportskog ponašanja isključen minut pre kraja utakmice.

AK Bars iz 55 odigranih mečeva sada ima 40 pobeda i prvi je na Istoku, Dinamo je najslabija ekipa Zapada sa samo osam pobeda u sezoni.