Ak Barsu derbi Istoka protiv Avangarda

KHL 22. okt 202121:19 0 komentara
Bars Ilja Safonov, Kiril Panjukov, Roman Rukavišnikov
Guliverimage/Maksim Bogodvid /Sputnik

U derbiju istočne konferencije KHL šampionata Ak Bars je u Kazanju savladao Avangard iz Omska 3:2.

Dvema ekipama ove sezone nije da cvetaju ruže. Ali oba tima su i dalje ozbiljni plej-of kandidati i to su pokazali u međusobnom duelu.

Ak Bars je ipak bio bolji. Poveo je već u petom minutu golom Petrova. Samo četiri i po minuta kasnije Čelarik je izjednačio i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Domaći tim je posle nepuna dva minuta u drugoj deonici golom Voronkova došao do novog vođstva. Nije bilo golova sve do poslednjeg minuta trećine, a onda je Safonov zatresao mrežu za 3:1 u trenutku kada je Ak Bars imao igrača manje.

Ipak, pre kraja druge trećine, tačnije samo dve sekunde pre kraja Žarkov uspeva da postigne gol za 3:2 i otvorenu poslednju trećinu. Međutim, u poslednjih 20 minuta golova nije bilo, tako da je pobeda pripala domaćem timu.

Ostali rezultati: Sibir – Dinamo Minsk 3:2, Baris – Lokomotiva 1:4, Traktor – Avtomobilist 4:3, Severstalj – Dinamo Riga 2:0.