Armejci posle produžetka vratili brejk

KHL 21. mar. 202117:43
CSKA
print screen

Hokejaši CSKA preokrenuli su rezultat u polufinalnoj seriji zapadne konferencije protiv Lokomotive, pošto su u Jaroslavlju posle produžetka slavili 2:1.

Gol odluke postigao je Slepišev u drugom minutu produžetka. Pre toga Okulov je doveo CSKA u vođstvo u 11. minutu, a Tjutnev je doneo izjednačenje tek u trećoj trečini. Na kraju već pomenuti Slepišev doneo je veliki brejk Armejcima i vođstvo 2:1 u seriji. Naredni meč igra se takođe u Jaroslavlju, a domaćin je Lokomotiva.

Ak Bars došao je na prag prolaza u konferenskijsko finala, pošto je u trećem meču polufinalne serije Istoka slavio u gostima protiv Salavat Julajeva 2:1. Domaćin je poveo u 18. minutu golom Petrova. Domaćin je na samom startu druge deonice izjednačio preko Kugriševa, ali je manje od tri minuta kasnije Gluhov doneo izjednačenje i pobedu za vođstvo 3:0. Već u utorak imaće priliku na istom mestu Ak Bars da izbori plasman među četiri najbolje.