Armija nemilosrdna u Rigi

KHL 12. jan. 202121:33
print screen

Izuzetno ubedljiva pobeda hokejaša CSKA, koji su u gostima savladali Dinamo Rigu 7:1. Pobede su još zabeležili SKA, Ak Bars, Amur, Salavat Julajev i moskovski Dinamo.

Gosti su bili nemilosrdni u Rigi. Seriju golova otvorio Šalunov već u petom minutu. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0 a strelac je bio Andronov. Do kraja prve trećine CSKA je otišao na 3:0 preko Gilmora, koji je realizovao situaciju sa igračem više.

Druga trećina počela je kao i prva. Opet u petom minutu gosti postižu pogodak, a strelac je Kotosteljev. Praktično u sledećem napadu Andronov je postigao drugi gol i već tada je bilo jasno da se domaćin neće dobro provesti. Do kraja trećine nije bilo golova, ali je šesti pogodak CSKA postigao na isteku drugog minuta treće deonice i to preko Telegina. Čajka je pet i po minuta pre kraja povisio na 7:0, a konačnih 7:1 i počasni gol za Dinamo postigao Gračjov tačno dva minuta pre kraja susreta.

CSKA je zadržao prvo mesto na Zapadu sa 69 bodova, dok je Dinamo poslednji u istoj konferenciji sa 31 bodom. Korak za vodećim moskovskim Armejcima drže oni iz Sankt Peterburga. SKA je posle četiri vezana poraza pobedio Soči na svom terenu i sada ima 62 boda, jedan više od Lokomotive iz Jaroslavlja.

Na četvrtom mestu je moskovski Dinamo koji ima samo četiri boda manje od SKA posle pobede na svom ledu protiv Vitjaza. Na Istoku i dalje je u vođstvu Ak Bars, koji posle pobede u gostima protiv Barisa u Nur Sultanu 4:2 ima 70 bodova i najbolji je tim čitave lige. Baris je osmi sa 49 bodova, ima sedam više od Sibira, koji je poražen kod kuće u Novosibirsku od Salavat Julajeva 3:1. Ekipa iz Ufe je treća na Istoku sa 58 bodova, četiri manje od drugoplasiranog Avangarda. U poslednjem duelu, ekipa koje su na začelju istočne konferencije Amur je kod kuće savladao Kunlun 3:1 i naneo mu četvrti vezani poraz.